Příběh voleb

Je nejvyšší čas na změnu

V letošních komunálních volbách stojí Hradec na rozcestí. Představitelé stávajícího vedení města nebudou ve volbách obhajovat svou práci v uplynulém volebním období z předních a často volitelných pozic. Mediálně známé tváře současné Rady byly odsunuty na nižší místa kandidátek ODS a ANO. I to je vizitka současné radnice, kterou jim vystavily vlastní partaje. Voličům se tak budou obě vládnoucí strany snažit prezentovat jako nespojené se současným vedením města. Nové tváře umožní ODS a ANO marketingově se odstřihnout od negativ současného vedení a vést de facto opoziční kampaň. Hradečáci se nesmí nechat ošálit, kdo nese odpovědnost za poslední čtyři roky správy Hradce.
I ostatní strany, skrze své lídry, často jako by nebraly problémy Hradce vážně a jejich nominace vyznívají, že je vlastně úplně jedno, kdo Hradec povede, kdo bude primátorem a jestli bude mít předpoklady efektivně řešit problémy Hradce a života v něm.

Koalice HDK a TOP 09 (s podporou Hradeckých Patriotů a LES) jde do voleb naopak jako jediná s tandemem dvou silných osobností v čele kandidátky a se zkušeným týmem osobností za ním. HDK s TOP 09 nabízí voličům na primátorku jednoznačně nejvýraznější regionální osobnost ze všech kandidátů. V osobě Pavlíny Springerové má Hradec šanci získat zkušenou a energickou primátorku, která má jasnou a srozumitelnou vizi toho, co Hradec potřebuje. Nicméně lídrovský tandem, který doplňuje Lukáš Řádek, je zároveň symbolem změny, kterou koalice HDK a TOP 09 chce na podzim přinést do řízení Hradce. A to je týmovost a spolupráce. Leda přesvědčivá ukázka týmového řešení problému Hradce může vrátit důvěru Hradečáků v komunální politiku. Jestli má někdo rozhýbat změnu v Hradci, musí to být kvalitní tým a ne sebestředný jedinec nebo slabá figurka na čele kandidátky.

Pavlína Springerová: Primátor by neměl sedět na více židlích, v případě zvolení opustím pozici prorektorky UHK

Pavlína Springerová je kandidátkou na primátorku, která není nastrčená zákulisními hráči ani dosazena marketingovými poradci z Prahy. Je to autentická Hradečanka, která dokázala uspět ve svém profesním životě mimo politiku. Oproti nezkušeným kandidátům ostatních politických subjektů, Pavlína Springerová jako primátorka nebude potřebovat dlouhé měsíce, aby se zorientovala ve fungování samosprávy. Ani nebude potřebovat, aby za ni město řídil někdo schovaný za ní. Jako jediná z lídrů má všechny předpoklady řídit město od prvního dne po zvolení. V případě zvolení primátorkou je připravena věnovat se řízení města na plný úvazek a opustit post prorektorky UHK.

Podzimní volby jsou šancí ukončit čtyři ztracené roky v rozvoji města. Volby jsou příležitostí skoncovat v hradci s neustálými rozepřemi a s kritickou slabostí menšinové koalice místo řešení skutečných problémů Hradečáků. V Hradci se čtyři roky nevládlo, ale hádalo a politikařilo. Nejprve ODS a ANO se Změnou a Zelenými. Po rozpadu koalice pak ODS s ANO, aby pak celý Hradec musel sledovat, jak po sobě jdou politici ANO a ODS a nakonec i ANO či ODS uvnitř jednotlivých klubů. ODS a ANO do hradecké politiky zavlekly to nejhorší z velké politiky – osobní nevraživost, neschopnost domluvy nebo čistý boj o koryta. Koalice HDK a TOP 09 vznikla právě jako spojení těch, kteří nevnímají komunální politiku jako mocenský boj, ale jako formu „sousedské výpomoci“ – týmové práce pro své město, kde všichni s našimi rodinami žijeme. 

Dobrý tým, schopnost řešit problémy a důvěra jsou klíčem k lepšímu Hradci

Koalice HDK a TOP 09 vrátí do vedení Hradce po čtyřech letech konstruktivnost, týmovost a férovost. Obě strany fandí koaliční spolupráci, kterou spojuje společný zájem o Hradečáky a ne zájem na čistém uchvácení moci ve městě. Hlas pro koalici HDK a TOP 09 znamená hlas pro spolupráci všech, kteří chtějí otočit kormidlem hradecké politiky od vlastního prospěchářství zpět k řešení problémů Hradce a zlepšování kvality života v našem městě. Proto jde HDK do voleb v koalici s TOP 09, jejíž priority v oblasti energetiky, udržitelného rozvoje, adaptace na změny klimatu, nebo zlepšování každodenních podmínek života ve městě dobře doplňují dlouhodobě reprezentovaná komunální témata HDK. 

ANO spolu s ODS za čtyři roky dokázali uvrhnout Hradec o pořádný kus zpět. Volba koalice HDK a TOP 09 v podzimních volbách je jedinou reálnou garancí toho, že se sestup Hradce zastaví a nastartuje směr vpřed. Hlas pro koalice HDK a TOp 09 je hlasem pro jasnou změnu ve vedení města. Tandem lídryně HDK Pavlíny Springerové a Lukáše Řádka z TOP 09 je nositelem jasné vize toho, jak se má Hradec v příštích čtyřech letech proměnit v lepší místo pro každodenní život Hradečáků. Zároveň je hlas pro koalici HDK a TOP 09 volbou zkušenosti a kompetence ve vedení města, odmítnutím ideologické pozice v komunální politice a hlasem po zdravý selský rozum při řízení města. 

koalice hdk a top 09 s podporou hradeckých patriotů a liberálně ekologické strany
3